fbpx

Eşya Depolama: Sıkça Sorulan Sorular

Eşya Depolama Hakkında Merek Etiğiniz Bilgiler

1Neden RahatDepo ?
Elbette eşya deposu kiralama konusunda keyfi sebeplerden daha çok zorunluluk devreye giriyor. Bir dönem için İstanbul'dan ayrılmanız gerekebilir. Bu süre 1 hafta ya da 1 yıl olsun hiç fark etmez. Eşyaların başka bir şehre nakliyesi ve oradan da takar bulunduğunuz yere getirilmesi depo kiralama maliyetinden çok daha pahalı olacaktır. Üstelik bu taşınma ve yeniden kurulum sırasında eşyalar deforme olup konforunu yitirebilir. Ya da ofis değişikliği yapmak istiyorsunuz ama eşyaları belli bir süre muhafaza edecek yeriniz bulunmuyor. Ayrıca tadilat yaptırmak istediğinizde eşyaları kiralık depoda muhafaza ettiğinizde muhtemel kazalardan korumuş olursunuz. Böylece yapacağınız masraf birken ikiye çıkmamış oluyor. Bu gibi durumlarda eşya deposu kiralama hizmetimiz olduğunu unutmayın.
2Kiraladığım Depo Bana Özel Midir?
Eşya depolama işi son derece hassas bir hizmettir. Buna dayanarak vereceğimiz cevap elbette evet olacaktır. Kiraladığınız depo tamamen size özel olup izniniz olmaksızın giriş yapılamaz ve eşya transferi yapılamaz. Kiraladığınız depo, sözleşmeniz sona erip eşyalarınız teslim edilene kadar sizin mülkünüz gibi özeldir. Her kullanıcı için özel olarak hazırlanır. Bir depoda yalnızca sizin eşyalarınız muhafaza edilir.
3Nakliye İşlemi Nasıl Çalışır ?
Evden eve nakliyat süreçlerinde her nakliyat işine en az 4 kişi gitmektedir. Eşyalar tam anlamı ile muhafaza edildikten sonra araca yüklemesi yapılır ve taşınma işlemi gerçekleşir. Yaklaşık yarım gün içerisinde taşıma işlemleri bitecektir. Eğer şehirleri arası evden eve nakliyat hizmeti almak isterseniz taşınmanız 1 gün sürecektir. Sigortalı ve profesyonel hizmet ile siz de evinizi taşıyın.
4Eşyalarım Depoya Sığar Mı?
İstanbul eşya depolama hizmeti almak isteğinizde belki de en önemli sorunuz bu olmalıdır. Yetkin olmayan firmalarca teslim alınan eşyalar için bunun gibi sorunlar ile karşılaşmak mümkündür. Ancak İstanbul bölgesinde hizmet veren firmamız her boyutta eşya depolama ihtiyacını karşılayabilecek kapasitededir. Depolarımızın büyüklüğü ihtiyaca göre değişiklik gösterdiği gibi ev eşyası ve ofis eşyaları için ayrı ayrı kategorize edilmiş şekildedir. 3+1 bir evin eşyası ile yalnızca bir oda olan eşya elbette farklı boyutlarda depolara ihtiyaç duyar. Biz de farklı ihtiyaçlara yönelik farklı boyutlarda depolarla hizmet vermekteyiz. Sözleşme içerisinde eşyaların bir kısmını taşımak isteğinizde daha küçük bir depoya geçebildiğiniz gibi eşya eklemek isteğinizde de daha büyük bir depoya geçebilirsiniz.
5 Eşya Depolama Ve Nakliye Süreci Nasıl İşliyor?
Süreç her müşterimiz ile farklı ilerlediği gibi genel olarak izlenecek yol standarttır. Öncelikle sizden gelen başvuru kabul edildikten sonra sizden taşınacak olan eşyanın ne olduğu ve ne boyutta olduğu konusunda bilgi alışverişi yapılır. Teslim alınacak adres ve iletişim bilgileri teyit edildikten sonra isteğiniz gün ve saatte size ulaşırız. Eşyalarınız koruma amacıyla ambalaj ürünleri ile sarılır. Gerekli olan eşyalar kutulara koyulur. Kırılacak eşyalar belirlenir ve işaretlenir. Bu sayede istenmeyen kazaların önüne geçmiş oluruz. Eşyalarınız transfer aracımıza yüklendikten sonra muhafaza edilecek olan depoya getirilir. Depoya getirilen eşyalar özenle yerlerine yerleştirilir ve kilit altına alınır. Depo ihtiyacı olmadan yalnız nakliye için başvuru yapan müşterilerimiz için transfer öncesi aynı şekilde yol alınır. Nakliyat işleminin ardından eşyalarınız monte edilerek kullanıma hazır hale getirilir.
6Eşyalarımı Paketlemek İçin Malzeme Talep Edebilir Miyim?
Daha sağlıklı depolama yapabilmek ve eşyalarınızı en iyi biçimde koruyabilmek için kolilere, köpüklere ve yardımcı ambalaj malzemelerine ihtiyacınız olabilir. Bu ihtiyaçlarınızı http://www.rahadepo.com üzerinden online olarak belirleyip veya firmamıza bildirerek satın alabilirsiniz.
7Depoda Eşyalarım Güvende Mi?
Güvenlik bizim işimizde çok önemli bir unsurdur. Sözümüz her ne kadar teminatımız olsa da bunu yazıya döküyoruz. Karşılıklı olarak imzaladığımız sözleşme ile eşyalarınızı garanti altına alıyoruz. Bu garanti kapsamında pek çok işlem bulunuyor. Depolarımız eşyaların güvenliği için içeriden ve dışarıdan güvenlik prensiplerimiz ile korunur. Hırsızlık ihtimaline karşı sürekli kontrol edilir ve güvenlik kameralarımızdan izlenir. Yangın ve sel faktörünü unutmuyoruz. Bunlar için de sensör ve yalıtım ile önlem almış bulunuyoruz. Tüm önlemlerimize rağmen hasar gören eşyalarınız verdiğimiz taahhüt gereği tazmin edilir ve zararınız karşılanır.
8Eşyalarım Depoya Nasıl Ulaşacak?
Eşya depolamak için depo kiralama karar verdiyseniz muhtemelen sonraki düşüneceğiniz konu budur. Herkesin imkânı doğrultusunda eşya nakliyesi için yeterli ekipmanı bulunmayabilir. Bunları göz göze bulunduran firmamız bu konuda da size hizmet veriyor. Sizin adınıza evinize ya da ofisinize gelerek eşyalarınızı özenle taşımaya hazır hale getiriyoruz. Gerekli tüm ambalaj malzemeleri tarafımızca temin edilip herhangi bir ücrete tabi tutulmuyor. Daha sonra da uygun transfer araçlarımızla sizin yerinize depolarımıza ulaştırıyoruz. Depo garajına ulaşan eşyalar yerle temas etmeden tekerlekli taşıma aletleri ile son olarak depo içlerine taşınıyor. Muhatap edileceği şekli ile depoya yerleştirilerek işlem tamamlanmış oluyor.
9Eşya Depolama Ve Nakliyat Fiyatları Neye Göre Değişiyor?
Bunun pek çok sebebi olduğu gibi en önemli faktör hizmet kalitesindeki farklılıklardır. İyi bir hizmet almanın bedeli ile yeterli düzeyde tecrübesi olmayan kişilerden alınan hizmet bedeli arasında elbette farklılık olacaktır. Ancak bu hizmeti para ile ölçmek elbette her zaman mümkün olmaz. Uygun fiyata gerçekten kaliteli bir firma ile çalışmak da mümkündür. Bu açıdan bakarsak en pahalı firma en iyi firmadır diyemeyiz. Ama maliyet düştükçe daha ince düşünmelisiniz. Bizim farkımız fiyatımız değil verdiğimiz hizmettir. Eşyalarınızı emanetimiz olarak teslim alıp gerek depo kiralama konusunda gerek nakliye konusunda mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam ediyoruz.
10Nakliye işlemi Kaç Kişi ile Yapılır?
Evden eve nakliyat süreçlerinde her nakliyat işine en az 4 kişi gitmektedir. Eşya sayısına göre evden eve nakliyat için gelen ekipteki kişilerin sayısı değişebilir.
error: İçerik korunmaktadır !!